Polisa „Pomoc w chorobie” z sumą ubezpieczenia nawet do 300 tys. zł

Sierpień 9 2017 09:01AM

Czy można ustrzec się przed ciężką chorobą?

Zaawansowana profilaktyka i edukacja zdrowotna, ciągły rozwój medycyny czy modny i propagowany w dzisiejszych czasach zdrowy styl życia, nie są w stanie nikomu zapewnić braku chorób i dożycia długich lat w doskonałej kondycji. Nie ma jednej sprawdzonej recepty na wyeliminowanie ryzyka zapadnięcia na trudne w leczeniu choroby, które zaskakują w najmniej oczekiwanym momencie życia. Ciężkie zachorowanie potrafi wszystko zmienić i sprawić, że w jednej chwili istotna staje się jedynie walka o wyjście z choroby, skuteczną terapię i szybką rehabilitację.

Pieniądze ważną bronią w walce z chorobą

W momencie zdiagnozowania ciężkiej choroby pojawia się strach, niepewność i często także walka z czasem. Nieocenione jest wsparcie i pomoc najbliższych osób, ale niezwykle istotne  jest także posiadanie odpowiednich środków finansowych, które pozwolą na skorzystanie z większych możliwości w walce z chorobą w zdecydowanie krótszym czasie. W tak trudnej chwili pieniądze dają poczucie większej kontroli nad sytuacją i sprawiają, że walka z chorobą staje się bardziej wyrównana i daje większą nadzieję na wyleczenie i powrót do zdrowia.

Polisa „Pomoc w chorobie” nawet 300 tys. złotych na leczenie i rehabilitację ciężkich chorób

„Pomoc w Chorobie” to innowacyjne ubezpieczenie ochronne stworzone przez Open Life z myślą o osobach myślących o ochronie nie tylko życia, ale także zdrowia. Jest zabezpieczeniem, które w przypadku wystąpienia trudnego zachorowania, pozwala na szersze wykorzystanie możliwości medycyny, ale dodatkowo pozwala na skoncentrowanie się na walce z chorobą, poświęcenie czasu na rekonwalescencję i przebywanie na zwolnieniu lekarskim wystarczająco długo, aby zwiększyć efekty kuracji.

Wysokość świadczenia z tytułu wystąpienia poważnego zachorowania wynosi od 50 tys. zł aż do 300 tys. zł. Polisę można zawrzeć w różnych wariantach w zależności od osobistych preferencji i potrzeb. Oprócz wysokości sumy ubezpieczenia do wyboru osoby ubezpieczonej należy także okres ochrony 5 lub 10 lat oraz zakres ubezpieczenia to znaczy liczba jednostek chorobowych objętych polisą 7 lub 36.

W przypadku zdiagnozowania jednej z chorób objętych zakresem ubezpieczenia następuje wypłata odszkodowania: jednorazowo w kwocie 20% sumy ubezpieczenia, a pozostała część w miesięcznych ratach, co najmniej przez okres 60 miesięcy. „Pomoc w chorobie” obejmuje swym zakresem śmierć ubezpieczonego a ochrona w tym zakresie jest kontynuowana także po wypłacie odszkodowania z tytułu zachorowania na ciężką chorobę- bez konieczności dalszego opłacania składki. Śmierć ubezpieczonego w okresie wypłaty miesięcznych rat nastąpi, dalsze należne raty będą wypłacane zgodnie z harmonogramem lub jednorazowo, w zależności od dyspozycji spadkobierców.

Składka na ubezpieczenie ochronne

„Pomoc w chorobie” wymaga regularnego opłacania składek, z wybraną przez klienta częstotliwością: miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie.  W przypadku czasowej niemożności wpłaty składki w ustalonym terminie warunki ubezpieczenia przewidują, dodatkowy,  dwumiesięczny okres na jej opłacenie tzw. okres prolongaty.

Nawet 300 tys. złotych na powrót do zdrowia

Zdiagnozowanie ciężkiej choroby bardzo często oznacza początek długiej walki, poszukiwanie pomocy medycznej w lepszych szpitalach i u sprawdzonych specjalistów, pozostawanie na długim zwolnieniu lekarskim, poświęcanie czasu na rehabilitację, angażowanie w pomoc najbliższych. Posiadanie dodatkowych pieniędzy, które zapewnia ubezpieczyciel wypłacając należne odszkodowanie, jest nieocenionym wsparciem dla ubezpieczonego w trudnych chwilach zmagania się z chorobą. W najwyższym wariancie „Pomocy w chorobie” ta kwota wynosi nawet 300 tys. złotych.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Branża PR w Polsce szybko się rozwija

  Polski rynek PR rośnie w tempie ok. 9 proc. rocznie. To trzykrotnie szybciej niż...

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Agencje PR nie są obecne w spółkach Skarbu Państwa

  Automatyzacja treści i schyłek mediów opiniotwórczych to jedne z ważniejszych...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.